ebiznesfest.pl

Strona poświęcona pracy i biznesowi.

Biznes

Czy warto podjąć współpracę z bezpośrednim importerem z Chin?

Czy warto podjąć współpracę z bezpośrednim importerem z Chin?

Wiele osób zastanawia się nad rozpoczęciem importu towarów z Chin. Jest to świetny pomysł na biznes, który przynosi dobre zyski. Nie każdy jednak może pojechać do tego kraju i nawiązać współpracę z dostawcą. Jest jednak inna możliwość i jest nim bezpośredni importer z Chin. Współpracując z nim, można liczyć na szybkie załatwienie wszystkich formalności.

Bezpośredni importer z Chin – czy warto nawiązać z nim współpracę?

Bezpośredni importer z Chin najczęściej współpracuje z najlepszymi dostawcami z tego kraju. Ma on duże doświadczenie i oferuje towary najwyższej jakości, ale oczywiście w niskich cenach. Dzięki bezpośredniemu dostawcy przedsiębiorca może znacznie przyspieszyć proces sprzedaży. Nie musi on szukać dostawcy ani załatwiać formalności, których jest dość sporo. Importując towary z Chin, należy zarejestrować się w BDO i ubiegać o nadanie numeru EORI. Dodatkowo trzeba liczyć się z opłatami celnymi i naliczeniem podatku VAT. Tego wszystkiego można uniknąć, jeśli nawiąże się współpracę z bezpośrednim importerem z Chin. Oczywiście koszty zakupu są trochę wyższe, ale rekompensują formalności, które trzeba byłoby załatwić, importując towary samodzielnie.

Czy bezpośredni importer z Chin – jak znaleźć dobrego kontrahenta?

Jeśli ktoś chce dobrze zarabiać na sprzedaży towarów importowanych z Chin, to musi nawiązać współpracę z dobrą firmą. Bezpośredni importer z Chin musi być doświadczony. Oczywiście ważna jest jakość produktów, a więc warto na początku sprawdzić, co oferuje importer i w jakich cenach. Dobrze jest samodzielnie przetestować kilka różnych towarów, aby sprawdzić, czy jakość jest adekwatna do ceny. Należy pamiętać, że niskiej jakości produkty nie sprzedają się i na pewno nie będzie to biznes przynoszący zyski. Lepiej jest postawić na nieco droższe artykuły, które będą dorównywać towarom produkowanym na terenie kraju lub na zachodzie.

Bezpośredni importer z Chin a może znaleźć dostawcę samodzielnie?

Import towarów z Chin staje się coraz popularniejszy z tego względu, że można zaoferować towary wysokiej jakości w atrakcyjnych cenach. Minęły czasy, gdy chińskie produkty od razu się rozpadały lub psuły. Obecnie można importować wysokiej klasy elektronikę czy tekstylia, które są produkowane z dobrych jakościowo materiałów. Oczywiście znalezienie takiego dostawcy w Chinach wymaga sporo wysiłku. Jednak rozwiązaniem jest bezpośredni importer z Chin, który ma już doświadczenie w tej branży i wie, co się sprzedaje, a co nie. Koszty zakupu prosto od bezpośredniego importera są nieco wyższe niż import bezpośrednio z Chin, ale nadal jest to opłacalne, a prowadzenie biznesu jest znacznie łatwiejsze.

Co warto sprzedawać w Polsce z Chin?

Wiele osób zastanawia się, co warto importować z Chin. Można śmiało stwierdzić, że praktycznie wszystko, co jest dobrej jakości. Zapotrzebowanie jest na produkty tekstylne i elektroniczne. Również dobrze sprzedają się zabawki i artykuły do domu. Można także handlować gadżetami sportowymi, artykułami biurowymi i ogrodowymi. Najlepszym rozwiązaniem jest sklep wielobranżowy, w którym można kupić wszystko.

Artykuł powstał we współpracy z https://www.discolm.pl/

Udostępnij