Tutaj jesteś

Jak zrobić logo firmy?

25 kwietnia 2024 Poradnik Jak zrobić logo firmy?


Tworzenie logo firmy to ważny etap budowania marki. W końcu logo to coś, co nas reprezentuje na zewnątrz, staje się naszą wizytówką. Decyduje o tym, jak jesteśmy postrzegani przez klientów, konkurencję, a nawet przez naszych własnych pracowników. W jaki sposób więc dobrze zaprojektować logo firmy?

Jak zrobić logo firmy?

Aby stworzyć sprawne i efektywne logo, nie wystarczy znać się na grafice komputerowej albo zlecić to zadanie komuś, kto potrafi obsługiwać odpowiednie programy. Logo musi być przede wszystkim przemyślane – zgodne z naszą misją, wartościami i oczekiwaniami klientów. Jest ono częścią strategii marki, a więc powinno wynikać z potrzeb targetu, a nie tylko gustu grafika, właściciela czy modnych trendów. Gra tu wiele aspektów – kształt, kolor, typografia, ale także dostosowanie do różnych formatów i mediów.

Przemyśl swoją identyfikację wizualną

Identyfikacja wizualna to coś więcej, niż tylko logo. To cała gama elementów, które tworzą spójną całość i umożliwiają identyfikację marki na podświadomym poziomie. Identyfikacja wizualna obejmuje między innymi logotyp, zestaw kolorów, typografię, styl ilustracji czy fotografii, ikony, wzory, a nawet układ graficzny stron www czy materiałów drukowanych.

Tworząc logo firmy, powinniśmy zatem pomyśleć, jak wpisze się ono w szerszą strategię identyfikacji wizualnej. Nie sztuką jest stworzyć ładne logo, sztuką jest stworzyć logo, które będzie spójne z resztą elementów identyfikacji, które będzie współgrało z kodeksem kolorów, typografią, stylem komunikacji. Logo, którego kształt czy kolor będziemy mogli przenieść na inne materiały – strony www, plakaty, materiały promocyjne, a nawet produkty czy ich opakowania.

Wybierz odpowiedni kształt i kolor

Psychologia kształtów i kolorów to kolejny istotny element, o którym musimy pamiętać. Kolory wpływają na nasze emocje i postrzeganie. Czerwień kojarzy się z siłą, pasją, ale też agresją. Niebieski z zaufaniem, lojalnością, spokojem. Zielony z przyrodą, ekologią, ale też spokojem i stabilnością. Kształty również mają swoje znaczenie. Okrągłe formy są przyjazne i kojarzą się z harmonią. Kwadratowe z solidnością i stabilnością. Prostokątne – z profesjonalizmem. Wybór kształtu i koloru powinien wynikać z charakteru marki, jej misji i oczekiwań klientów.

Skorzystaj z profesjonalnej pomocy grafika

Tworzenie logotypów to rzemiosło, które wymaga dużej wiedzy i doświadczenia. Właśnie dlatego warto skorzystać z pomocy profesjonalistów. Dobry grafik jest w stanie słuchować, obserwować, analizować i proces ten przekuć na unikalny design. To osoba, która nie tylko zna się na technikach graficznych, ale także na psychologii, semiotyce, marketingu. Profesjonalny grafik pokaże nam również, jak adaptować logo do różnych formatów – od wizytówki, przez stronę www, po duży billboard.

Proces tworzenia logo powinien być przemyślany, kreatywny, ale także analityczny. To nie jest coś, co robimy raz na jakiś czas – dobrze zaprojektowane logo może służyć nam przez wiele lat, a nawet dziesięcioleci. Właśnie dlatego warto poświęcić na to czas i energię, a także skorzystać z pomocy eksperta.

Jak wystawić fakturę bez firmy?

Redakcja ebiznesfest.pl

Jesteśmy zespołem pasjonatów świata biznesu, marketingu i rozwoju osobistego. Naszym celem jest dostarczanie praktycznych porad, aktualnych informacji oraz inspirujących treści, które pomogą Ci rozwijać Twoją firmę, umiejętności i wiedzę.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?