Tutaj jesteś

Co robi ślusarz? Poznaj zadania, w jakich specjalizuje!

15 listopada 2023 Poradnik Co robi ślusarz


Słysząc słowo „ślusarz” wielu z nas widzi starodawne zakłady, w których przedstawiciele tego zawodu zajmowali się dorabianiem kluczy. Choć nadal w obowiązkach ślusarzy znajduje się tego rodzaju usługa, to zakres zadań, jakimi się ślusarze się zajmują, jest znacznie szerszy! Sprawdź, jakie zadania wykonują osoby pracujące w zawodzie ślusarza. 

Ślusarz – specjalista od zamków

Słownikowa definicja określa ślusarza jako zawód rzemieślniczy, w zakresie zadań którego znajdują się prace związane z tworzeniem i naprawą urządzeń z metalu. Obecnie ślusarze najczęściej specjalizują się we wszelkich sprawach związanych z zamkami w drzwiach. Wezwiemy ich zatem, gdy potrzebne są nam usługi takie jak serwis, naprawa, wymiana czy montaż zamka. Z pomocy ślusarskiej skorzystamy również w przypadku, gdy zamek w drzwiach odmówi posłuszeństwa lub z innych przyczyn nie będziemy mogli dostać się do swojego domu. W takiej sytuacji specjalista wyposażony w dobrej jakości narzędzia wykonać może awaryjne otwieranie drzwi. Co więcej, część fachowców może nam również pomóc, gdy zatrzaśniemy kluczyki w naszym aucie. Usługa awaryjnego otwierania samochodów wymaga jednak wyjątkowej wprawy i nowoczesnego sprzętu ślusarskiego, dlatego warto poszukiwać sprawdzonych specjalistów od tego typu zadań. Więcej na temat różnego rodzaju usług ślusarskich możesz dowiedzieć się ze strony: https://www.pogotowie-zamkowe-katowice.pl/ należącej do Pogotowia zamkowego, czyli firmy działającej na polskim rynku ślusarskim od ponad 30 lat. 

Naprawa i montaż zamków w drzwiach

Podstawowy zakres prac ślusarza obejmuje naprawę i wymianę zamków w drzwiach. Gdy zamek przestaje działać prawidłowo, warto zadzwonić po fachowca z tej branży, który wykona jego naprawę. Nie zawsze jest ona jednak możliwa, ponieważ zamek może okazać się mocno wyeksploatowany, w związku z czym może zostać nam zaproponowana jego wymiana. Na wymianę zamków zdecydować się warto także w innych sytuacjach np. gdy kupujemy mieszkanie z rynku wtórnego, aby poprzedni właściciele nie mogli dostać się do naszego lokum, a także z rynku pierwotnego, ponieważ deweloperzy często instalują w drzwiach słabej jakości zamki, łatwe do sforsowania przez włamywaczy. Zamek wymienić można również z powodu chęci zwiększenia bezpieczeństwa, inwestując w lepsze jakościowo mechanizmy. Dobry ślusarz, który zna się na swojej pracy, z całą pewnością dobierze najlepsze, gwarantujące wysoki poziom ochrony rozwiązanie.

Pomoc na wypadek awarii zamka

Niezbyt przyjemną, a jednak często przytrafiającą się sytuacją, jest awaria zamka w drzwiach, z której wybrnięcia również może pomóc nam ślusarz. Wyszukując w Internecie hasła takiego jak ślusarz Katowice, znaleźć możemy specjalistę, który specjalizuje się w awaryjnym otwieraniu drzwi. Na pomoc ślusarza można również liczyć, gdy nie możemy dostać się do samochodu ze względu na zatrzaśnięcie kluczyków w pojeździe. Tak skomplikowane i wymagające precyzji zadania należy jednak powierzać w ręce najlepszych specjalistów, którzy posiadają doświadczenie w realizacji tego rodzaju prac. 

Materiał zewnętrzny

Jak zrobić logo firmy?

Redakcja ebiznesfest.pl

Jesteśmy zespołem pasjonatów świata biznesu, marketingu i rozwoju osobistego. Naszym celem jest dostarczanie praktycznych porad, aktualnych informacji oraz inspirujących treści, które pomogą Ci rozwijać Twoją firmę, umiejętności i wiedzę.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?