ebiznesfest.pl

Strona poświęcona pracy i biznesowi.

Biznes

Przejście na pracę zdalną – jak się do tego przygotować?

Przejście na pracę zdalną – jak się do tego przygotować?

Jeszcze kilkanaście lat temu o pracy zdalnej myśleli przede wszystkim przedstawiciele wolnych zawodów. Wraz z rozwojem nowoczesnych technologii, a następnie za sprawą pandemii, podejście do pracy na odległość się zmieniło. Teraz jest to forma, jaką docenia wielu pracowników i pracodawców w różnych sektorach gospodarki. Jak się przygotować, by praca zdalna była równie wygodna, jak ta, kiedy świadczona jest w siedzibie firmy?

Nie ulega wątpliwości, że praca zdalna wiąże się z szeregiem korzyści. Można zaoszczędzić czas na dojazdach i pieniądze potrzebne na paliwo bądź bilety. Jest to też korzystne dla pracodawcy, który na przykład płaci niższe rachunku za prąd. Aby jednak praca zdalna była efektywna, trzeba przemyśleć kwestię organizacji i nie tylko. Od czego zacząć, chcąc przejść na ten typ pracy?

Praca zdalna – największe wyzwania

Przejście na pracę zdalną wymaga dobrego przygotowania na różnych płaszczyznach. Przede wszystkim dom to mnóstwo rozpraszaczy, o których na co dzień się nie myśli. Zdarza się, że częściej chodzi się do lodówki, pranie w łazience zdaje się wołać, a podłoga prosi się o odkurzacz. A to dopiero początek! Trzeba przygotować także samo miejsce pracy. Biurko, komputer, oświetlenie. Najlepiej wydzielić przestrzeń służącą tylko do pracy i wokół której wspomnianych rozpraszaczy będzie jak najmniej.

Mając już swój kąt do pracy zdalnej, należy zastanowić się nad przeniesieniem obowiązków służbowych z biura do domu. Potrzebne będą więc narzędzia pracy w postaci odpowiednich programów. Aby praca była wydajna dobrze, by mieć poprzez chmurę dostęp do danych firmowych, a tym samym móc wykonywać poszczególne czynności w ten sam sposób, co w siedzibie firmy. Jeśli spojrzy się na pracę zdalną z perspektywy pracodawcy, to oprócz powyższych dochodzi kwestia kontroli i weryfikacji tego, czy pracownik rzetelnie wykonuje swoje obowiązki. Potrzeby zarówno pracodawców, jak i pracowników spełni system ERP jak enova365. Jakie korzyści można czerpać z jego wdrożenia?

System enova365 – oprogramowanie idealne do pracy zdalnej!

Systemy ERP stały się w ostatnich latach bardzo popularne. Służą do zarządzania wszystkimi procesami biznesowymi, jakie dotyczą konkretnego przedsiębiorstwa. Oprogramowania tego rodzaju składają się z modułów, które dobiera się pod kątem potrzeb firmy. Praca z programem odbywa się za pośrednictwem chmury, więc ma się dostęp do wszystkich informacji, z jakich korzysta się także w firmie. Ponadto z myślą o firmach przestawiających się na pracę hybrydową lub zdalną powstał odrębny moduł ułatwiający pracę. Dzięki temu decydując się na to rozwiązanie, zyskuje się dopracowany system do pracy zdalnej.

Moduł do pracy zdalnej pozwala skutecznie zarządzać zadaniami, raportować i monitorować postęp prac. Łatwo można przydzielać zadania, ewidencjonować czas pracy i koordynować postępy, nawet kiedy w grę wchodzą wieloetapowe projekty. Interfejs został tak zaplanowany, by można było pracować na różnych urządzeniach, także mobilnych.

Materiał zewnętrzny

Udostępnij