Tutaj jesteś

Stylowe wesele – jak zadbać o wystrój stołu i detale

20 grudnia 2023 Poradnik Stylowe wesele


 Planowanie wesela to niezwykle trudne, ale i emocjonujące zadanie. To jedyny taki dzień w życiu, więc nic dziwnego, że wszyscy chcą, by był idealny. Wszystko powinno być na swoim miejscu i dokładnie takie, jak trzeba – od zaproszeń i dekoracji, przez uroczyste stroje, po wykwintne dania i elegancką obsługę sali. Kluczem do stworzenia wyjątkowej atmosfery, którą goście będą długo wspominać, będzie nie tylko świetna muzyka, ale przede wszystkim wyjątkowa oprawa stołów. To przy nich właśnie zaproszeni spędzą najwięcej czasu — na wznoszeniu toastów, posiłkach i degustacji, dlatego całość powinna być przygotowana profesjonalnie. Potrzebna będzie estetyczna zastawa obiadowa i wyjątkowe tekstylia, a dla sprawnej obsługi wygodne tace i naczynia oraz estetyczne wózki.

Wytworna zastawa obiadowa – niezapomniana aranżacja stołu

Wybór odpowiednich talerzy, talerzyków, półmisków i sztućców to fundament każdego eleganckiego przyjęcia, w tym także wesela. Zastawa obiadowa jest kluczowym elementem, który tworzy wyjątkowy nastrój każdego wytwornego stołu. Dziś nie musi  ograniczać się jedynie do klasycznych kompletów, ponieważ rynek oferuje również nowoczesne i oryginalne wzory. To właśnie różnorodność stylów pozwala niemal idealnie dopasować zastawę obiadową do charakteru przyjęcia. Bez względu na to, czy stawiamy na minimalizm, klasykę, czy retro – znajdzie się coś, co perfekcyjnie pozwoli udekorować stół w zgodzie ze stylem i ideą uroczystości. Warto pamiętać, że niezależnie od preferencji zastawa obiadowa pełni nie tylko funkcję praktyczną, ale również stanowi ważny element wizualny, podkreślając elegancję i estetykę przyjęcia. Ciekawe formy, zdobienia czy nietuzinkowe kształty sprawiają, że staje się ważnym detalem, który wyróżnia stoły podczas weselnej uroczystości. Dbając o jej staranne dobranie, mamy szansę stworzyć całkowicie unikatową i zachwycającą aranżację, którą trudno będzie zapomnieć. 

Stalowe wózki i  szklane tace — nowoczesny design i elegancja

Jeśli wesele będzie duże, z pewnością nie obejdzie się bez sprawnej logistyki w zakresie podawania dań i usuwania talerzy. Najbardziej efektywnymi spośród nich są tace i wózki umożliwiające bezpieczne i szybkie serwowanie posiłków i dbanie o estetykę stołu. Urządzenia i naczynia używane podczas obsługi wesela powinny być, oprócz oczywistej sprawności, również wysoce estetyczne. W tej roli najlepiej sprawdzić się mogą tace szklane — delikatne, atrakcyjne wizualnie, a przy okazji również uniwersalne. Bez względu na rodzaj aranżacji przyjęcia stylowe tace szklane wprowadzą element lekkości i wytworności do weselnej przestrzeni. Kolejnym elementem, który ułatwi obsługę dużego wesela, a którego wyglądu nie można zlekceważyć, są z całą pewnością wózki. Wykonane z dobrych materiałów, z dbałością o detale będą prezentować się profesjonalnie, a wyposażone w funkcjonalne półki i pojemniki, umożliwią efektywne przenoszenie i serwowanie potraw. Wózki ze stali nierdzewnej zapewnią zarówno porządek i estetykę, jak i właściwą temperaturę szybko dostarczanych na stół potraw.

Tekstylia dla gastronomii – zmysłowo, praktycznie i estetycznie

Tekstylia dla gastronomii, takie jak eleganckie, ale również funkcjonalne obrusy i serwetki czy estetyczne materiałowe dekoracje stołu — to niezwykle ważne detale, które podkreślą wytworną aranżację weselnych blatów. Szczególnie niełatwe zadanie mają stołowe obrusy, bo nie dość, że będą stanowić tło – a więc podkreślać estetykę dań i talerzy, to muszą pasować do ogólnej stylistyki przyjęcia oraz zapewniać praktyczność w użytkowaniu. Ponieważ obrusy narażone są na różnego rodzaju zabrudzenia podczas serwowania potraw, istotne jest, aby były wykonane z materiałów łatwych do utrzymania w czystości. Wybierając tkaniny, warto postawić na materiały tworzone specjalnie z myślą o zastosowaniach gastronomicznych, które nie absorbują łatwo plam i są łatwe w szybkim i skutecznym czyszczeniu. Odpowiednia obróbka powierzchniowa i wytrzymałe tkaniny sprawiają, że pokrycia stołów będą odporne na plamy i uszkodzenia, a elegancki wygląd utrzymany przez znaczną większość przyjęcia, a jeśli dobrze pójdzie – i przez całe wesele.

Naczynia, serwetniki i detale, których nie można przeoczyć 

Na weselnym stole istotne są detale, bo to one w dużej mierze tworzą harmonijną i elegancką aranżację oraz dodają uroku całej uroczystości. Na samym stole, wśród zastawy i talerzy, znaleźć mogą się kwiaty, wianki, lampiony czy ręczne tworzone dekoracje. Pośród nich warto ustawić estetyczne serwetniki porcelanowe, personalizowane karteczki z nazwiskami gości lub inną formę oznaczenia przypisanych gościom miejsc przy stole, takie jak dedykowane przybyłym na uroczystość bileciki, podziękowania bądź urocze, minimalistyczne upominki. W przypadku, gdy na sali znajduje się bufet, szczególnie istotne będzie staranne i estetyczne ułożenie potraw. Eleganckie solniczki, pieprzniczki, miseczki na sosy czy ozdobne serwetki mogą dodać dekoracjom wyjątkowego stylu. Detale te warto dostosować do wybranej tematyki wesela, osobistych upodobań czy preferencji pary młodej. Ważne jest, aby stół odzwierciedlał ich styl oraz uroczystą wyjątkowość tego niezwykłego dla wszystkich dnia.

Artykuł sponsorowany

Jak wystawić fakturę bez firmy?

Redakcja ebiznesfest.pl

Jesteśmy zespołem pasjonatów świata biznesu, marketingu i rozwoju osobistego. Naszym celem jest dostarczanie praktycznych porad, aktualnych informacji oraz inspirujących treści, które pomogą Ci rozwijać Twoją firmę, umiejętności i wiedzę.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?