Samo słowo „rozwód” nie wywołuje pozytywnych skojarzeń, ale niestety, często ma się do czynienia z taką sytuacją. Pomoc adwokata po rozstaniu dwojga osób pozwala dopełnić wszystkich formalności, dzięki czemu będzie można pomyśleć o tym, aby rozpocząć nowy rozdział w swoim życiu. Wnosząc papiery o rozwód, warto skorzystać z pomocy prawnika, który pomoże sporządzić odpowiednie pisma. Mając takie wsparcie, można mieć pewność, że sprawa zostanie rozwiązana w najbliższym możliwym czasie.
Samemu czy z prawnikiem?
Nie brakuje opinii, że zatrudnienie prawnika to ogromne koszta, którym nie każdy jest w stanie podołać. Są to błędne informacje, ponieważ koszta uzależnione są od wielu czynników. W tej kwestii najlepiej skonsultować się z prawnikiem, który przygotuje wycenę, jaka jest w stanie mile zaskoczyć. Mówiąc o pieniądzach, należy liczyć nie tylko na konkretne sumy, ale także trzeba uwzględnić czas i ilość nerwów, które trzeba będzie na to poświęcić, jeżeli ktoś będzie chciał zabrać się za wszystko samodzielnie. Nieznajomość prawa może doprowadzić do błędów we wniosku o rozwód. W efekcie zostanie on cofnięty. Ponownie trzeba będzie poświęcić czas na jego wypełnienie. Do tego konieczność brania udziału we wszystkich rozprawach, żeby nie wspomnieć, ile to zdrowia i nerwów będzie kosztowało każdą ze stron. Czy nie warto sobie tego oszczędzić, współpracując z adwokatem? Tym bardziej, że istnieje możliwość współpracy z osobami mającymi spore doświadczenie np. z adwokatem w Katowicach, który zajmuje się wspomnianymi rozwodami (przykładowa oferta znajduje się na stronie https://www.adwokat-wilczynski.pl/specjalizacje/rozwody-i-prawo-rodzinne).
Ile kosztuje rozwód?
Wnosząc papiery o rozwód, należy wiedzieć, że trzeba będzie za to zapłacić. Już w trakcie składania papierów w sądzie należy uiścić opłaty, których wysokość utrzymuje się w granicach od 600 do 700 PLN (uzależnione jest to od tego, czy rozwód będzie z orzekaniem o winę, czy też bez). Wszystko uzależnione jest od rodzaju sprawy, ale do wszystkiego czasem należy doliczyć koszty biegłych, specjalistów, kuratorów. To sąd o tym decyduje, ale jeżeli będzie on na tak, widząc szansę dla uratowania związku, może on zdecydować o mediacjach rozwodowych, które także nie są darmowe. Ostatnim kosztem jest koszt związany ze współpracą z prawnikiem. Niestety, trochę pieniędzy trzeba będzie przeznaczyć na ten cel. Co jednak nie oznacza, że należy rezygnować na samym początku. Szczególnie, jeżeli dla kogoś oznacza to nowe i lepsze życie z dala od trosk i problemów.
Jak napisać pismo rozwodowe?
Chyba można posunąć się do stwierdzenia, że rozwody są rzeczą coraz bardziej powszechną. Przy czym należy mieć świadomość, że każda taka sprawa wymaga indywidualnego podejścia. Sporządzając pismo rozwodowe można skorzystać z gotowych wzorów dostępnych w Internecie, ale nie oznacza to, że nie zostaną popełnione żadne błędy. Jeżeli ktoś ma wątpliwość co do możliwości sporządzenia papierów rozwodowych, powinien skorzystać z pomocy adwokata.
Biorąc pod uwagę wszystkie informacje, będzie on w stanie napisać odpowiednie dokumenty. Jest to szczególnie ważne, jeżeli ma dojść nie tylko do ogłoszenia rozwodu, ale także do podziału majątku, jak również opieki nad dziećmi. Wszystko można załatwić przy okazji jednej sprawy, ale należy zadbać o sporządzenie odpowiednich pism. Skoro już dochodzi do rozstania, to najlepiej wszystko załatwić od razu. Adwokat pomaga również lepiej umotywować chęć rozstania, co też ma ogromny wpływ na decyzje podejmowane przez sąd. Dzięki temu będzie można mieć pewność, że koniec związku zostanie szybciej ogłoszony.
Artykuł sponsorowany